Kvaliteetsed ja kauakestvad fassaadid igale maitsele 

Fassaadid on hoonete kõige silmapaistvam osa ja mängib olulist rolli hoone esteetilises väljanägemises. Fassaadi disain võib olla lihtne või keeruline, sõltuvalt hoone tüübist ja elanike eelistustest. Erinevat tüüpi fassaadidega saab anda hoonetele mistahes tulemuse ja võimaldavad valida endale sobiv disain vastavalt oma maitsele ja vajadusele. Espak Ehitus pakub fassaadide krohvimist, soojustamist ja renoveerimist. 

Traditsioonilised fassaadid

Üks põhilisi traditsioonilii fassaadilahendusi on krohvimine. Krohvitööd on fassaadide viimistlemise kõige levinum meetod. Krohvitöid on mitmeid, traditsiooniline lubikrohvitöö, fassaadide pesemine ja värvimine, samuti fassaadide renoveerimine. Krohvimine on soovitatav, kui soovite oma majale pehmet ja traditsioonilist välimust. Krohvitud fassaadid on tavaliselt odavamad kui muud võimalused, kuid nõuavad järjepidevat hooldust. Krohvisolatsioonisüsteem on difuusne – laseb niiskusel seina konstruktsioonist välja auruda, samas takistades välisel niiskusel tungimast seina. Samuti on krohvfassaad allergiavaba ja päästeameti poolt sertifitseeritud. 

Traditsioonilised fassaadid ehk klassikalised disainilahendused, mida kasutatakse sageli ajalooliste hoonete ehitamisel. Need võivad ka koosneda tellistest, kivist või muust looduslikust materjalist ning on sageli sümmeetrilise välimusega, mida rõhutatakse sageli keskse akna või sissepääsu kaudu. Traditsioonilised fassaadid on ajatu disain, mis sobivad suurepäraselt ajalooliste hoonete taastamiseks ja säilitamiseks.

Kaasaegsed fassaadid

Kaasaegsed fassaadid ehk nüüdisaegsed disainilahendused, mis kasutavad erinevaid materjale, sealhulgas klaasi, metalli ja betooni. Sellised fassaadid on sageli väga loomingulised ja kasutavad keerulisi konstruktsioone, mis annavad hoonetele ainulaadse väljanägemise. Kaasaegsed fassaade võid märgata kaubandus- ja büroohoonetes, kuid sobivad suurepäraselt ka kortermajade ja eramute jaoks.

Kombineeritud fassaadid

Kombineeritud fassaadid kasutavad erinevaid materjale ja disainilahendusi, et luua ainulaadseid ja huvitavaid struktuure. Sellised fassaadid võivad kasutada traditsioonilisi ja kaasaegseid elemente ning segada erinevaid tekstuure ja mustreid, et luua teistest eristuvaid lahendusi. Kombineeritud fassaadid sobivad suurepäraselt uute hoonete jaoks, kus soovitakse saada moodsat ja unikaalset välimust. Erinevate fassaaditüüpide kohta saad lugeda siit

Kvaliteetsed fassaaditööd

Hästi kavandatud ja hästi teostatud fassaad mitte ainult ei paranda hoone välimust, vaid mängib olulist rolli ka hoone kaitsmisel väliste ilmastikutingimuste eest, energiatõhususe parandamisel ja konstruktsiooni stabiilsuse tagamisel. 

Fassaaditöödel on mitu sammu, mis hõlmavad projekteerimist, materjali valikut ja ehitamist. Fassaaditööde esimene etapp on luua kujundus, mis vastab hoone esteetilistele-, funktsionaalsetele- ja ohutusnõuetele. Ehk konstruktsiooninõuete kindlaks tegemist ning sobivate materjalide ja kattesüsteemi valimist.

Järgmine samm on vajalike materjalide hankimine ning ehitusprotsessiga alustamine. See tähendab tellingute püstitamist ümber hoone ja erinevate fassaadielementide, nagu seinapaneelide, isolatsioone, akende ja uste, paigaldamist. Paigaldusprotsess nõuab kvalifitseeritud tööjõudu ja teadmisi, eriti veekindluse, ilmastikukindluse ja isolatsiooni valdkonnas. Lõpuks viimistletakse fassaad pinnakatte või viimistlusega, et parandada selle välimust ja pakkuda täiendavat kaitset.

Fassaadi korrashoid

Fassaadi puhastamise meetodid sõltuvad mustuse astmest ning mustuse tüübist. Levinum mustus, mis hoolitsemata fassaadi peale pärast ehitamist kiiresti fassaadi peale kinni jääb on õisikud, katlakivi ja vetikad. Üheks potentsiaalseks lahenduseks on kasutada survepesu. Enne survepesu kasutamist tuleb arvestada ka fassaadi pinna materjaliga. Konstruktsiooni kahjustamise vältimiseks on oluline valida kindlale krohvitüübile sobiv veevool ja rõhk. Fassaadide survepesu on efektiivne mineraal-, silikaat- ja akrüülkrohvidel ning isegi tellisfassaadidel.

Fassaadi soojustamine

Soojustamine on kohustuslik kõigis uutes majades ning tuleb ette võtta ka vanemate majade renoveerimisel. Kõige tavalisem viis fassaadi soojustamiseks on SILS (soojusisolatsiooni liitsüsteem) paigaldamine. SILS on soojusisolatsiooni liitsüsteem, mis koosneb isolatsioonimaterjalist ja spetsiaalsest krohvikihi segu. See meetod sobib ideaalselt, kui soovite suurendada oma kodu energiatõhusust ja vähendada küttearveid. 

Hinnad

Fassaadi hind sõltub paljudest teguritest, sealhulgas maja suurusest, fassaadi tüübist ja materjalist ning fassaadi disainist ja viimistlusest. Fassaadi krohvimine on üks odavamaid võimalusi, kuid selle hind sõltub fassaadi suurusest ja kujundusest. Fassaadi krohvimise hind algab tavaliselt umbes 20-30 eurost ruutmeetri kohta. Tööde alustamiseks, saada meile päring ning teeme teile hinnapakkumise.